Provisional Results at Sunday 22 March 1:00PM
Div. 1
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Toby Wilson | Division 1 | Garingal Orienteers | 43:28 |
2 | Atte Lahtinen | Division 1 | Helsingin Suunnistajat | 48:29 |
3 | Greg Barbour | Division 1 | Big Foot Orienteers | 50:05 |
4 | Richard Morris | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | 50:58 |
5 | James McQuillan | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 51:44 |
6 | Aidan Dawson | Division 1 | Garingal Orienteers | 53:25 |
7 | Benjamin Hanley | Division 1 | Big Foot Orienteers | 53:58 |
8 | Melissa Thomas | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | 58:02 |
9 | Andrew Smith | Division 1 | Garingal Orienteers | 58:49 |
10 | Bart Vonhoff | Division 1 | Big Foot Orienteers | 62:54 |
11 | Peter Annetts | Division 1 | Garingal Orienteers | 63:09 |
12 | Vivien de Remy de Courcelles | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 63:43 |
13 | Andy Simpson | Division 1 | Big Foot Orienteers | 64:54 |
14 | Armands Teteris | Division 1 | Garingal Orienteers | 64:56 |
15 | Nick Wilkinson | Division 1 | Big Foot Orienteers | 64:58 |
16 | Richard Pattison | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | 66:41 |
17 | Mark Freeman | Division 1 | Big Foot Orienteers | 70:58 |
18 | Brian Brannigan | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | 72:01 |
19 | Niamh Cassar | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 73:30 |
20 | Nea Shingler | Division 1 | Big Foot Orienteers | 76:40 |
21 | Gary Farebrother | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 77:39 |
22 | Lee Coady | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 77:50 |
23 | Nicole Mealing | Division 1 | Big Foot Orienteers | 85:28 |
-- | Peter Hopper | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | MP |
Div. 2
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Riley Grainger | Division 2 | Garingal Orienteers | 48:24 |
2 | Cooper Horley | Division 2 | Garingal Orienteers | 49:52 |
3 | Paula Shingler | Division 2 | Big Foot Orienteers | 52:19 |
4 | Angus Shedden | Division 2 | Southern Highlands Orienteers | 53:30 |
5 | Shane Doyle | Division 2 | Uringa Orienteers | 53:58 |
6 | Cameron Will | Division 2 | Illawarra Kareelah Orienteers | 55:02 |
7 | Eoin Rothery | Division 2 | Big Foot Orienteers | 55:25 |
8 | Barbara Hill | Division 2 | Garingal Orienteers | 55:49 |
9 | Mark Shingler | Division 2 | Big Foot Orienteers | 56:21 |
10 | Paul Marsh | Division 2 | Big Foot Orienteers | 56:51 |
11 | Jake Evans | Division 2 | Knox Grammar School | 57:14 |
12 | Dan Smith | Division 2 | Western and Hills Orienteers | 59:23 |
13 | Ant Nolan | Division 2 | Uringa Orienteers | 59:26 |
14 | Tom Kennedy | Division 2 | Garingal Orienteers | 59:42 |
15 | Dylan Sherman | Division 2 | Knox Grammar School | 60:04 |
16 | Tracy Marsh | Division 2 | Big Foot Orienteers | 60:53 |
17 | Toni Bachvarova | Division 2 | Garingal Orienteers | 60:55 |
18 | Craig Roach | Division 2 | Southern Highlands Orienteers | 62:06 |
19 | Tony Hill | Division 2 | Garingal Orienteers | 62:44 |
20 | Rebecca George | Division 2 | Big Foot Orienteers | 63:43 |
21 | Darren Slattery | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 66:17 |
22 | John Brayan | Division 2 | Garingal Orienteers | 68:34 |
23 | Wayne Pepper | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 69:38 |
24 | Stuart Deane | Division 2 | Garingal Orienteers | 71:49 |
25 | Douglas Jay | Division 2 | Southern Highlands Orienteers | 71:52 |
26 | Tshinta Hopper | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 72:38 |
27 | Shiona Will | Division 2 | Illawarra Kareelah Orienteers | 73:21 |
28 | David McGhee | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 74:49 |
29 | Jim Mackay | Division 2 | Uringa Orienteers | 75:37 |
30 | Brett Sewell | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 76:16 |
31 | Grace Mackie | Division 2 | 81:52 | |
32 | Benny Holmgren | Division 2 | Western and Hills Orienteers | 82:31 |
33 | Serena Doyle | Division 2 | Uringa Orienteers | 83:21 |
34 | Zoe Melling | Division 2 | Uringa Orienteers | 100:49 |
-- | Oliver Freeman | Division 2 | Big Foot Orienteers | MP |
-- | Paul Prudhoe | Division 2 | Central Coast Orienteers | MP |
Div. 3
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | David Green | Division 3 | Illawarra Kareelah Orienteers | 49:07 |
2 | Natalya Filippova | Division 3 | Illawarra Kareelah Orienteers | 49:38 |
3 | Stefan Kuehn | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 50:17 |
4 | Jamie Kennedy | Division 3 | Garingal Orienteers | 50:18 |
5 | Andrew Mac Donald | Division 3 | Big Foot Orienteers | 50:19 |
6 | Miles Ellis | Division 3 | Big Foot Orienteers | 50:53 |
7 | Melissa Joseph | Division 3 | Garingal Orienteers | 51:46 |
8 | Timothy McConaghy | Division 3 | Garingal Orienteers | 51:50 |
9 | Belinda Kinneally | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 53:26 |
10 | Simon Nash | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 53:40 |
11 | Lilja Lehtonen | Division 3 | Garingal Orienteers | 54:13 |
12 | Ruth Shedden | Division 3 | Southern Highlands Orienteers | 54:53 |
13 | Michael Halmy | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 55:46 |
14 | Matt Hackett | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 56:14 |
15 | Julian Ledger | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 58:19 |
16 | Tim Perry | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 58:35 |
17 | Stephan Wagner | Division 3 | Southern Highlands Orienteers | 58:55 |
18 | Stephen Dunlop | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 59:29 |
19 | Julia Barbour | Division 3 | Big Foot Orienteers | 59:41 |
20 | Melissa Annetts | Division 3 | Garingal Orienteers | 60:01 |
21 | Rodney Parkin | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 60:40 |
22 | Ian Cameron | Division 3 | Garingal Orienteers | 62:14 |
23 | Joshua Braidwood | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 63:39 |
24 | Colin Burnett | Division 3 | Garingal Orienteers | 64:49 |
25 | Emmanuelle Convert | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 66:01 |
26 | Andra Leung | Division 3 | Garingal Orienteers | 67:15 |
27 | Jim Merchant | Division 3 | Garingal Orienteers | 68:08 |
28 | Airdrie Long | Division 3 | Garingal Orienteers | 71:38 |
29 | Lyra Simpson | Division 3 | Big Foot Orienteers | 72:51 |
30 | Amanda Mackie | Division 3 | Big Foot Orienteers | 79:12 |
31 | Vanessa Freeman | Division 3 | Big Foot Orienteers | 83:59 |
-- | Carolyn Haupt | Division 3 | Garingal Orienteers | MP |
-- | Keith Jay | Division 3 | Illawarra Kareelah Orienteers | MP |
-- | Louise Barbour | Division 3 | Big Foot Orienteers | MP |
Div. 4
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Adam Horley | Division 4 | Garingal Orienteers | 42:43 |
2 | John Bulman | Division 4 | Garingal Orienteers | 43:16 |
3 | Callum Waland | Division 4 | Knox Grammar School | 46:17 |
4 | Peter McConaghy | Division 4 | Garingal Orienteers | 48:59 |
5 | Ian Jessup | Division 4 | Garingal Orienteers | 49:07 |
6 | Ellis Leung | Division 4 | Garingal Orienteers | 52:48 |
7 | Dom Pitot | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 53:07 |
7 | Paul Sweeney | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 53:07 |
9 | Ben Cummins | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 53:52 |
10 | Ori Gudes | Division 4 | Uringa Orienteers | 54:05 |
11 | Curtis Pepper | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 54:15 |
12 | Dmitry Stukov | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 54:41 |
12 | Peter Thomason | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 54:41 |
14 | Terry Bluett | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 55:08 |
15 | Ross Barr | Division 4 | Garingal Orienteers | 55:29 |
16 | Sharon Lambert | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 57:15 |
17 | Julia Prudhoe | Division 4 | Central Coast Orienteers | 58:06 |
18 | Maggie Mackay | Division 4 | Uringa Orienteers | 62:50 |
19 | Kathryn Vaughan | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 64:18 |
20 | Garry Stewart | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 67:45 |
21 | Vicki Wilmott | Division 4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 68:29 |
22 | Elizabeth Lewis | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 69:35 |
23 | Ron Junghans | Division 4 | Garingal Orienteers | 71:07 |
24 | Wendy McConaghy | Division 4 | Garingal Orienteers | 71:36 |
25 | Anette Larsson | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 77:40 |
-- | Karen Langan | Division 4 | Western and Hills Orienteers | MP |
-- | Ken Jacobson | Division 4 | Garingal Orienteers | MP |
-- | Robert Spry | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | MP |
Div. 5
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Will Kay | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 37:43 |
2 | Samuel Tsang | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 47:26 |
3 | Alton Freeman | Division 5 | Big Foot Orienteers | 48:15 |
4 | Jim Forbes | Division 5 | Garingal Orienteers | 48:48 |
5 | Helen Golder | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 49:09 |
6 | Anthony Saunders | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 52:49 |
7 | Kieran Joseph | Division 5 | Garingal Orienteers | 57:28 |
8 | Melanie Christie | Division 5 | Uringa Orienteers | 57:43 |
9 | Kevin Curby | Division 5 | Illawarra Kareelah Orienteers | 57:49 |
10 | Carolyn Davies | Division 5 | Garingal Orienteers | 59:09 |
11 | William Nolan | Division 5 | Uringa Orienteers | 59:18 |
12 | John Fitzsimmons | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 60:44 |
13 | Barbara Dawson | Division 5 | Garingal Orienteers | 62:58 |
14 | James Stuart | Division 5 | Illawarra Kareelah Orienteers | 65:41 |
15 | Dave Lotty | Division 5 | Uringa Orienteers | 76:33 |
16 | Dennis Sparling | Division 5 | Garingal Orienteers | 76:50 |
17 | Jonathan D'Arcy | Division 5 | Garingal Orienteers | 78:11 |
18 | Peter Meyer | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 84:13 |
19 | Barry Hanlon | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 85:18 |
20 | YC Lee | Division 5 | Garingal Orienteers | 86:56 |
21 | Katherine Cameron | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 93:03 |
22 | Ross Duker | Division 5 | Garingal Orienteers | 94:33 |
23 | Ian Blayden | Division 5 | Garingal Orienteers | 95:04 |
24 | Linda Mandin | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 100:37 |
-- | Cheryl Bluett | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | MP |
-- | Matilda Saunders | Division 5 | Western and Hills Orienteers | MP |
-- | Ron Pallas | Division 5 | Uringa Orienteers | MP |
-- | Jane Boland | Division 5 | Uringa Orienteers | DNF |
-- | Rod Eckels | Division 5 | Garingal Orienteers | 55:44 |
Div. 6
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Juha Lehtonen | Division 6 | Garingal Orienteers | 37:38 |
2 | Andrew Lumsden | Division 6 | Big Foot Orienteers | 37:56 |
3 | Jamie Marsh | Division 6 | Big Foot Orienteers | 38:49 |
4 | Rory Shedden | Division 6 | Southern Highlands Orienteers | 44:19 |
5 | Elizabeth Bulman | Division 6 | Garingal Orienteers | 49:01 |
6 | Miia Lehtonen | Division 6 | Garingal Orienteers | 50:24 |
7 | Lachlan Coady | Division 6 | Western and Hills Orienteers | 50:29 |
8 | Martin Cronin | Division 6 | Southern Highlands Orienteers | 52:46 |
9 | Linda Chan | Division 6 | Western and Hills Orienteers | 53:18 |
10 | Natalie Grainger | Division 6 | Garingal Orienteers | 55:39 |
11 | Arthur Lusher | Division 6 | Garingal Orienteers | 56:00 |
12 | Kari Marsh | Division 6 | Big Foot Orienteers | 59:29 |
13 | Janet Morris | Division 6 | Western and Hills Orienteers | 61:40 |
14 | Sandra Stewart | Division 6 | Southern Highlands Orienteers | 65:39 |
15 | Lyn Malmgron | Division 6 | Southern Highlands Orienteers | 69:10 |
16 | Graeme Oddy | Division 6 | Newcastle Orienteering Club | 71:13 |
17 | Michelle Tonnet | Division 6 | 91:41 | |
18 | Keith Goode | Division 6 | Big Foot Orienteers | 102:05 |
-- | Jonathan Nolan | Division 6 | Uringa Orienteers | MP |
-- | Michael Roylance | Division 6 | Big Foot Orienteers | MP |
Easy
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Euan Shedden | Easy | Southern Highlands Orienteers | 29:22 |
2 | Hamilton Kinneally | Easy | Western and Hills Orienteers | 31:11 |
3 | Sue Kurrie | Easy | 32:34 | |
4 | Vickie Lee | Easy | Garingal Orienteers | 34:39 |
5 | George Kinneally | Easy | Western and Hills Orienteers | 38:15 |
6 | Nicola McConaghy | Easy | Garingal Orienteers | 39:29 |
7 | Gary Glover | Easy | Garingal Orienteers | 41:16 |
8 | Annabelle Di Bari | Easy | Western and Hills Orienteers | 42:59 |
9 | Levi Coady | Easy | Western and Hills Orienteers | 44:32 |
The splits (if any) go here