Results – Xmas 5 days Day 5 - Sydney University |
|||||
2018-12-31 | |||||
Men A | (38 / 38) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Martin Dent | Red Roos | 24:19 | 00:20 | |
2. | Simeon Burrill | Bullecourt Boulder Bounders | 25:19 | +1:00 | 00:15 |
3. | Aidan Dawson | Garingal Orienteers | 26:16 | +1:57 | 00:22 |
3. | Ewan Shingler | Big Foot Orienteers | 26:16 | +1:57 | 00:00 |
5. | Topi Syrjäläinen | 26:44 | +2:25 | 01:14 | |
6. | Duncan Currie | Garingal Orienteers | 27:06 | +2:47 | 00:00 |
7. | Toby Wilson | Garingal Orienteers | 27:47 | +3:28 | 00:19 |
8. | Mark Bourne | Abominable O-Men | 28:01 | +3:42 | 01:06 |
9. | Alastair George | Big Foot Orienteers | 28:02 | +3:43 | 00:44 |
10. | Alvin Craig | Newcastle Orienteering Club | 28:10 | +3:51 | 02:31 |
11. | Thomas Garbellini | Enoggeroos | 28:45 | +4:26 | 00:44 |
12. | Mattias Nilsson | OK Linné | 30:00 | +5:41 | 01:18 |
13. | Samuel Garbellini | Enoggeroos | 30:37 | +6:18 | 00:46 |
14. | Nicholas Burridge | Ugly Gully Orienteers | 31:45 | +7:26 | 00:27 |
15. | Thor Mella | Oppsal Orientering | 32:15 | +7:56 | 00:00 |
16. | James McQuillan | Western and Hills Orienteers | 32:21 | +8:02 | 04:26 |
17. | Olivier Frangeul | 32:29 | +8:10 | 01:27 | |
18. | Benjamin Hanley | Big Foot Orienteers | 33:22 | +9:03 | 03:32 |
19. | Jonathan McComb | Australopers | 33:23 | +9:04 | 01:16 |
20. | Tate Needham | Red Roos | 33:53 | +9:34 | 00:23 |
21. | Thomas Gordon | Big Foot Orienteers | 34:16 | +9:57 | 06:30 |
22. | Zac Needham | Red Roos | 34:37 | +10:18 | 01:30 |
23. | Steinar Lag | 35:31 | +11:12 | 01:08 | |
24. | Gregory Dominish | Garingal Orienteers | 35:38 | +11:19 | 02:01 |
25. | Michael Weiner | Uringa Orienteers | 36:02 | +11:43 | 02:29 |
26. | Laurent Billot | Uringa Orienteers | 36:22 | +12:03 | 02:54 |
27. | Tom Kennedy | Garingal Orienteers | 37:37 | +13:18 | 02:04 |
28. | Mark Freeman | Big Foot Orienteers | 38:17 | +13:58 | 04:00 |
29. | Oscar Woolford | Bush n Beach Orienteering Club | 41:40 | +17:21 | 03:09 |
30. | Chris Fitzgerald | Goldseekers Orienteers | 44:02 | +19:43 | 02:24 |
31. | Joseph Garbellini | Enoggeroos | 44:58 | +20:39 | 04:32 |
32. | Michael Free | Garingal Orienteers | 48:00 | +23:41 | 04:42 |
33. | Paul Cheung | No club | 50:34 | +26:15 | 10:02 |
34. | Ian McKenzie | Uringa Orienteers | 53:47 | +29:28 | 01:01 |
35. | Daniel Porep | 1:00:22 | +36:03 | 03:41 | |
Angus Leung | Garingal Orienteers | MP | |||
Eoin Rothery | Big Foot Orienteers | DNF | |||
Steinar Låg | DNS | ||||
Women A | (19 / 19) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Kathie Dent | Red Roos | 29:58 | 01:39 | |
2. | Catherine Murphy | Uringa Orienteers | 33:16 | +3:18 | 00:00 |
3. | Tracy Marsh | Big Foot Orienteers | 34:11 | +4:13 | 00:29 |
4. | Melissa Thomas | Bennelong Northside Orienteers | 34:18 | +4:20 | 01:56 |
5. | Lisa Grant | Garingal Orienteers | 34:26 | +4:28 | 00:20 |
6. | Maree Doyle | Uringa Orienteers | 35:39 | +5:41 | 01:05 |
7. | Michele Dawson | Garingal Orienteers | 35:46 | +5:48 | 00:23 |
8. | Ana Herceg | Parawanga Orienteers | 38:05 | +8:07 | 01:41 |
9. | Tshinta Hopper | Bennelong Northside Orienteers | 38:53 | +8:55 | 00:54 |
10. | Nikolett Halmai | 39:07 | +9:09 | 00:42 | |
11. | Helene Nilsson | OK Linné | 40:10 | +10:12 | 02:24 |
12. | Melissa Annetts | Garingal Orienteers | 40:46 | +10:48 | 01:45 |
13. | Melissa Robertson | Central Coast Orienteers | 42:58 | +13:00 | 06:04 |
14. | Natalya Filippova | Illawarra Kareelah Orienteers | 43:10 | +13:12 | 02:17 |
15. | Clare Murphy | Uringa Orienteers | 43:15 | +13:17 | 01:06 |
15. | Ellen Currie | Garingal Orienteers | 43:15 | +13:17 | 02:43 |
17. | Rachael Povah | Bennelong Northside Orienteers | 54:09 | +24:11 | 03:32 |
Karla Burnett | Garingal Orienteers | DNS | |||
Melissa Grant | Bennelong Northside Orienteers | DNS | |||
Men B | (29 / 29) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Stephen Craig | Newcastle Orienteering Club | 27:10 | 00:00 | |
2. | Jock Davis | Big Foot Orienteers | 28:27 | +1:17 | 00:25 |
3. | Greg Barbour | Big Foot Orienteers | 28:34 | +1:24 | 00:22 |
4. | Clyde McGhee | Bennelong Northside Orienteers | 29:44 | +2:34 | 02:09 |
5. | Angus Shedden | Southern Highlands Orienteers | 29:58 | +2:48 | 01:38 |
6. | Oskar Mella | Newcastle Orienteering Club | 30:16 | +3:06 | 00:21 |
7. | Peter Annetts | Garingal Orienteers | 30:52 | +3:42 | 01:18 |
8. | Shane Doyle | Uringa Orienteers | 30:53 | +3:43 | 01:04 |
9. | Callum Davis | Big Foot Orienteers | 31:50 | +4:40 | 02:03 |
10. | Riley Grainger | Garingal Orienteers | 32:18 | +5:08 | 00:44 |
11. | Seth Sweeney | Western and Hills Orienteers | 32:47 | +5:37 | 01:49 |
12. | Cameron Will | Illawarra Kareelah Orienteers | 34:00 | +6:50 | 03:01 |
13. | Nick Melhuish | Parawanga Orienteers | 34:17 | +7:07 | 01:03 |
14. | Paul Marsh | Big Foot Orienteers | 34:27 | +7:17 | 01:41 |
15. | Selwyn Sweeney | Western and Hills Orienteers | 34:41 | +7:31 | 01:40 |
16. | Alex Kennedy | Garingal Orienteers | 35:04 | +7:54 | 00:29 |
17. | Pelle Nilsson | OK Linné | 35:18 | +8:08 | 02:32 |
18. | Richard Pattison | Bennelong Northside Orienteers | 35:21 | +8:11 | 00:48 |
19. | Istvan Kertesz | Garingal Orienteers | 35:29 | +8:19 | 02:58 |
19. | Russell Blatchford | Illawarra Kareelah Orienteers | 35:29 | +8:19 | 01:26 |
21. | Peter Hopper | Bennelong Northside Orienteers | 36:15 | +9:05 | 02:17 |
22. | Stein Mella | 38:10 | +11:00 | 01:05 | |
23. | Michael Radajewski | Parawanga Orienteers | 42:58 | +15:48 | 07:08 |
24. | Ori Gudes | Orienteering NSW | 48:18 | +21:08 | 08:41 |
25. | Colin Currie | Garingal Orienteers | 1:03:59 | +36:49 | 04:39 |
Bjorn Mella | Newcastle Orienteering Club | DNS | |||
David Bray | Garingal Orienteers | DNS | |||
Peter Fozo | Garingal Orienteers | DNS | |||
Richard Morris | Bennelong Northside Orienteers | DNS | |||
Women B | (24 / 24) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Toni Bachvarova | Garingal Orienteers | 32:18 | 01:20 | |
2. | Linda Sesta | Uringa Orienteers | 32:41 | +0:23 | 00:58 |
3. | Serena Doyle | Uringa Orienteers | 34:11 | +1:53 | 01:37 |
4. | Nicole Haigh | Newcastle Orienteering Club | 34:52 | +2:34 | 02:51 |
5. | Martina Craig | Newcastle Orienteering Club | 35:28 | +3:10 | 04:46 |
6. | Paula Shingler | Big Foot Orienteers | 35:48 | +3:30 | 05:34 |
7. | Cathy McComb | Australopers | 36:00 | +3:42 | 00:57 |
8. | Andra Leung | Garingal Orienteers | 36:46 | +4:28 | 00:34 |
9. | Cath Chalmers | Big Foot Orienteers | 37:11 | +4:53 | 02:12 |
10. | Ruth Shedden | Southern Highlands Orienteers | 38:24 | +6:06 | 03:05 |
11. | Iida Lehtonen | Garingal Orienteers | 38:41 | +6:23 | 06:02 |
12. | Tania Kennedy | Garingal Orienteers | 38:57 | +6:39 | 00:25 |
13. | Karin Hefftner | Garingal Orienteers | 40:23 | +8:05 | 02:58 |
14. | Lisa Nilsson | OK Linné | 42:18 | +10:00 | 03:35 |
15. | Zali McComb | Australopers | 42:55 | +10:37 | 01:59 |
16. | Robin Uppill | Onkaparinga Hills Orienteering Club | 44:48 | +12:30 | 01:35 |
17. | Margaret Peel | Newcastle Orienteering Club | 46:13 | +13:55 | 00:29 |
18. | Sara Garbellini | Enoggeroos | 46:53 | +14:35 | 05:21 |
19. | Deirdre Sharkey | Parawanga Orienteers | 46:56 | +14:38 | 03:49 |
20. | Fiona Caristo | Enoggeroos | 48:13 | +15:55 | 02:34 |
21. | Melanie Christie | Uringa Orienteers | 49:33 | +17:15 | 08:06 |
22. | Saffron Sweeney | Western and Hills Orienteers | 1:01:33 | +29:15 | 14:31 |
Sharon Lambert | Bennelong Northside Orienteers | MP | |||
Saacha Donaldson | Big Foot Orienteers | DNS | |||
Men C | (40 / 40) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Hamish Mackie | Big Foot Orienteers | 28:23 | 00:21 | |
2. | Philip Eeles | Southampton Orienteering Club | 28:50 | +0:27 | 00:00 |
3. | Graeme Dawson | Garingal Orienteers | 31:19 | +2:56 | 00:44 |
4. | Dylan Bryant | Enoggeroos | 32:03 | +3:40 | 00:41 |
5. | Miles Ellis | Big Foot Orienteers | 33:01 | +4:38 | 02:04 |
6. | Owen Radajewski | Parawanga Orienteers | 33:40 | +5:17 | 03:37 |
7. | Anthony Petterson | Garingal Orienteers | 33:59 | +5:36 | 03:53 |
8. | David McGhee | Bennelong Northside Orienteers | 35:03 | +6:40 | 03:04 |
9. | John Bulman | Garingal Orienteers | 35:58 | +7:35 | 02:06 |
10. | Wayne Pepper | Bennelong Northside Orienteers | 36:13 | +7:50 | 02:14 |
11. | Warwick Selby | Garingal Orienteers | 36:16 | +7:53 | 02:30 |
12. | Gordon Wilson | Bennelong Northside Orienteers | 36:33 | +8:10 | 02:02 |
13. | Jamie Kennedy | Garingal Orienteers | 36:46 | +8:23 | 02:07 |
14. | Paul Sweeney | Western and Hills Orienteers | 36:55 | +8:32 | 02:33 |
15. | Bill Vandendool | Bayside Kangaroos Orienteers | 37:01 | +8:38 | 00:24 |
16. | Andrew Haigh | Newcastle Orienteering Club | 37:57 | +9:34 | 03:06 |
17. | Jim Mackay | Uringa Orienteers | 39:25 | +11:02 | 04:03 |
18. | Tony Bryant | Enoggeroos | 39:29 | +11:06 | 00:27 |
19. | Larry Weiss | Garingal Orienteers | 39:30 | +11:07 | 02:26 |
20. | Peter McConaghy | Garingal Orienteers | 40:11 | +11:48 | 02:13 |
21. | Ian Jessup | Garingal Orienteers | 40:38 | +12:15 | 01:11 |
22. | Paul Garbellini | Enoggeroos | 41:08 | +12:45 | 05:14 |
23. | Brett Leavers | Uringa Orienteers | 41:36 | +13:13 | 02:08 |
24. | Ian Dempsey | Newcastle Orienteering Club | 41:41 | +13:18 | 01:22 |
25. | Adrian Uppill | Onkaparinga Hills Orienteering Club | 43:07 | +14:44 | 05:57 |
26. | Eric Wainwright | Red Roos | 44:01 | +15:38 | 03:26 |
27. | Robert Preston | Newcastle Orienteering Club | 44:18 | +15:55 | 06:09 |
28. | Michael Burt | Red Roos | 44:44 | +16:21 | 00:33 |
29. | David Jenkins | Bushflyers | 47:27 | +19:04 | 06:14 |
29. | Jett McComb | Australopers | 47:27 | +19:04 | 04:51 |
31. | Ian Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 49:31 | +21:08 | 02:16 |
32. | Geoff Peel | Newcastle Orienteering Club | 50:24 | +22:01 | 06:36 |
33. | John Anderson | Garingal Orienteers | 51:46 | +23:23 | 03:32 |
34. | Hugh Jorgensen | Red Roos | 51:51 | +23:28 | 11:28 |
35. | Johnny Petersen | Garingal Orienteers | 51:53 | +23:30 | 07:47 |
36. | Keith Jay | Illawarra Kareelah Orienteers | 55:19 | +26:56 | 14:24 |
Ellis Leung | Garingal Orienteers | MP | |||
Ian Bilmon | Uringa Orienteers | MP | |||
Dmitry Stukov | Western and Hills Orienteers | DNS | |||
Michael Ridley-Smith | Garingal Orienteers | DNS | |||
Women C | (32 / 32) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Nea Shingler | Big Foot Orienteers | 26:51 | 00:00 | |
2. | Julia Barbour | Big Foot Orienteers | 30:01 | +3:10 | 01:10 |
3. | Joanna Parr | Big Foot Orienteers | 30:26 | +3:35 | 00:00 |
4. | Louise Barbour | Big Foot Orienteers | 32:10 | +5:19 | 00:36 |
5. | Salme Fuller | Illawarra Kareelah Orienteers | 33:15 | +6:24 | 01:54 |
6. | Amanda Mackie | Big Foot Orienteers | 33:23 | +6:32 | 01:49 |
7. | Carolyn Jackson | Bayside Kangaroos Orienteers | 34:44 | +7:53 | 02:04 |
8. | Carol Brownlie | Wullundigong Orienteers of the West | 35:39 | +8:48 | 00:51 |
9. | Tiia Marsh | Big Foot Orienteers | 36:45 | +9:54 | 04:18 |
10. | Vanessa Freeman | Big Foot Orienteers | 37:22 | +10:31 | 04:34 |
11. | Holly Roberts | Garingal Orienteers | 38:26 | +11:35 | 05:10 |
12. | Clare Netherton | 40:09 | +13:18 | 08:46 | |
13. | Helen Murphy | Uringa Orienteers | 40:16 | +13:25 | 02:03 |
14. | Wendy McConaghy | Garingal Orienteers | 40:36 | +13:45 | 03:20 |
15. | Natalia Beliakova | Big Foot Orienteers | 40:55 | +14:04 | 06:11 |
16. | Ursula Roper | Uringa Orienteers | 41:51 | +15:00 | 02:36 |
17. | Marion Burrill | Bullecourt Boulder Bounders | 42:39 | +15:48 | 05:37 |
18. | Linda Burridge | Ugly Gully Orienteers | 43:56 | +17:05 | 03:38 |
19. | Tamara Needham | Red Roos | 44:00 | +17:09 | 06:01 |
20. | Rhiannon Prentice | Newcastle Orienteering Club | 44:13 | +17:22 | 07:52 |
21. | Nerise McQuillan | Western and Hills Orienteers | 45:09 | +18:18 | 01:13 |
22. | Sue Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 45:19 | +18:28 | 06:04 |
23. | Jill Woodruff | Garingal Orienteers | 47:14 | +20:23 | 08:56 |
24. | Vicki Wilmott | Illawarra Kareelah Orienteers | 48:16 | +21:25 | 03:38 |
25. | Aoife Rothery | Big Foot Orienteers | 48:50 | +21:59 | 12:17 |
26. | Barbara Dawson | Garingal Orienteers | 49:00 | +22:09 | 05:18 |
27. | Elizabeth Bulman | Garingal Orienteers | 50:03 | +23:12 | 02:23 |
28. | Barbara McCrae | Yarra Valley Orienteering Club | 1:02:51 | +36:00 | 05:42 |
29. | Zee Tweed | No club | 1:05:47 | +38:56 | 14:30 |
Nicola Nygh | Big Foot Orienteers | MP | |||
Adrienne Kirby | Uringa Orienteers | DNS | |||
Mary Jane Mahony | Uringa Orienteers | DNS | |||
Men D | (34 / 34) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Oliver Freeman | Big Foot Orienteers | 28:14 | 00:36 | |
2. | Simon George | Big Foot Orienteers | 29:18 | +1:04 | 00:00 |
3. | Robert Prentice | Newcastle Orienteering Club | 29:47 | +1:33 | 00:22 |
4. | Ross Barr | Garingal Orienteers | 30:18 | +2:04 | 00:21 |
5. | Steve Flick | Bennelong Northside Orienteers | 31:07 | +2:53 | 01:03 |
6. | Rodney Parkin | Bennelong Northside Orienteers | 33:25 | +5:11 | 00:37 |
7. | Ken Brownlie | Wullundigong Orienteers of the West | 34:10 | +5:56 | 01:28 |
8. | Terry Bluett | Bennelong Northside Orienteers | 34:44 | +6:30 | 01:14 |
9. | Peter Thomason | Bennelong Northside Orienteers | 35:36 | +7:22 | 01:29 |
10. | Peter Shepherd | Illawarra Kareelah Orienteers | 35:43 | +7:29 | 00:40 |
11. | Jim Merchant | Garingal Orienteers | 37:04 | +8:50 | 01:25 |
12. | Philip Burrill | Bullecourt Boulder Bounders | 39:07 | +10:53 | 04:04 |
13. | Ron Junghans | Garingal Orienteers | 39:54 | +11:40 | 01:44 |
14. | Garry Stewart | Southern Highlands Orienteers | 40:39 | +12:25 | 01:23 |
15. | Michael Hanratty | Garingal Orienteers | 40:59 | +12:45 | 01:46 |
16. | Terry Murphy | Uringa Orienteers | 41:23 | +13:09 | 04:25 |
17. | Mike Ward | Garingal Orienteers | 43:16 | +15:02 | 04:42 |
18. | Barry McCrae | Yarra Valley Orienteering Club | 44:29 | +16:15 | 04:59 |
19. | Sigurd Hobøl | Oppsal Orientering | 45:23 | +17:09 | 07:16 |
20. | Peter Meyer | Southern Highlands Orienteers | 46:53 | +18:39 | 00:34 |
21. | Robert Spry | Southern Highlands Orienteers | 47:18 | +19:04 | 01:01 |
22. | John Harding | Parawanga Orienteers | 47:35 | +19:21 | 01:02 |
23. | Dennis Sparling | Garingal Orienteers | 54:11 | +25:57 | 00:00 |
24. | YC Lee | Garingal Orienteers | 55:50 | +27:36 | 03:24 |
25. | Roger Williams | Newcastle Orienteering Club | 1:05:43 | +37:29 | 22:55 |
26. | Ross Duker | Garingal Orienteers | 1:09:26 | +41:12 | 13:59 |
27. | Barry Hanlon | Western and Hills Orienteers | 1:18:38 | +50:24 | 08:20 |
Bryan Hardy | Wullundigong Orienteers of the West | MP | |||
Dick Ogilvie | Uringa Orienteers | MP | |||
Francisco Serra-Martins | No club | MP | |||
Tommy Mella | Newcastle Orienteering Club | MP | |||
Rupert Roper | Uringa Orienteers | DNF | |||
Brian Cleland | Uringa Orienteers | DNS | |||
Ian Miller | Western and Hills Orienteers | DNS | |||
Women D | (22 / 22) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Rebecca Craig | Newcastle Orienteering Club | 29:46 | 02:52 | |
2. | Natalie Grainger | Garingal Orienteers | 31:37 | +1:51 | 00:00 |
3. | Margaret Duguid | Illawarra Kareelah Orienteers | 35:45 | +5:59 | 01:46 |
4. | Anneke Corry | 37:32 | +7:46 | 09:55 | |
5. | Alison Bryant | Enoggeroos | 37:51 | +8:05 | 04:44 |
6. | Bryony Cox | Garingal Orienteers | 40:39 | +10:53 | 04:33 |
7. | Josephine Garbellini | Enoggeroos | 41:40 | +11:54 | 04:44 |
8. | Sandra Stewart | Southern Highlands Orienteers | 41:52 | +12:06 | 03:25 |
9. | Val Hodsdon | Southern Highlands Orienteers | 45:57 | +16:11 | 10:24 |
10. | Janet Morris | Western and Hills Orienteers | 46:10 | +16:24 | 00:00 |
11. | Cheryl Bluett | Bennelong Northside Orienteers | 47:10 | +17:24 | 00:00 |
12. | Hind Needham | Red Roos | 47:39 | +17:53 | 07:40 |
13. | Abigail McGhee | Bennelong Northside Orienteers | 50:25 | +20:39 | 12:46 |
14. | Sue Thomson | Garingal Orienteers | 50:44 | +20:58 | 05:07 |
15. | Isabella Burridge | Ugly Gully Orienteers | 51:05 | +21:19 | 02:38 |
16. | Penelope Field | Uringa Orienteers | 53:12 | +23:26 | 05:33 |
17. | Lyn Malmgron | Southern Highlands Orienteers | 53:51 | +24:05 | 03:23 |
18. | Stacey Bryce | Garingal Orienteers | 54:29 | +24:43 | 17:27 |
19. | Barbara Junghans | Garingal Orienteers | 54:49 | +25:03 | 03:44 |
20. | Jane Hardy | Wullundigong Orienteers of the West | 1:02:39 | +32:53 | 02:46 |
Elaine Bennett | Newcastle Orienteering Club | DNF | |||
Katya Stukova | Western and Hills Orienteers | DNS | |||
Men E | (10 / 10) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Elye Dent | Red Roos | 27:54 | 03:11 | |
2. | Jamie Marsh | Big Foot Orienteers | 28:16 | +0:22 | 00:50 |
3. | Curtis Pepper | Bennelong Northside Orienteers | 31:32 | +3:38 | 01:03 |
4. | Ben McConaghy | Garingal Orienteers | 37:27 | +9:33 | 03:16 |
5. | John Hodsdon | Southern Highlands Orienteers | 46:53 | +18:59 | 03:36 |
6. | Tim Cox | Garingal Orienteers | 55:52 | +27:58 | 13:48 |
Neville Fathers | Southern Highlands Orienteers | MP | |||
Timothy McConaghy | Garingal Orienteers | MP | |||
Ivan Stukov | Western and Hills Orienteers | DNS | |||
Keith Goode | Big Foot Orienteers | DNS | |||
Open Women | (13 / 13) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Grace Molloy | Goldseekers Orienteers | 28:06 | 00:00 | |
2. | Tara Melhuish | Parawanga Orienteers | 32:03 | +3:57 | 00:00 |
3. | Emily Sorensen | Tintookies Orienteers | 35:34 | +7:28 | 00:44 |
4. | Velina Valova | 35:48 | +7:42 | 00:00 | |
5. | Lilian Porep | 40:26 | +12:20 | 01:39 | |
6. | Rebecca George | Big Foot Orienteers | 42:36 | +14:30 | 01:27 |
7. | Anna Fitzgerald | Goldseekers Orienteers | 43:03 | +14:57 | 00:46 |
8. | Alison Burrill | Bullecourt Boulder Bounders | 43:22 | +15:16 | 03:37 |
9. | Lara Rogerson-Wood | 54:12 | +26:06 | 10:51 | |
10. | Colleen Mock | Parawanga Orienteers | 1:13:00 | +44:54 | 04:32 |
11. | Vickie Lee | Garingal Orienteers | 1:34:40 | +66:34 | 10:18 |
Aniko Fozo-Kertesz | Garingal Orienteers | DNS | |||
Vigdis Hobøl | Oppsal Orientering | DNS | |||
Combined | (20 / 20) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Connor Dent | Red Roos | 19:57 | 00:58 | |
2. | Hayden Dent | Red Roos | 20:02 | +0:05 | 01:19 |
3. | Tessa Radajewski | Parawanga Orienteers | 22:57 | +3:00 | 01:26 |
4. | Eamon Corry | 24:24 | +4:27 | 04:36 | |
5. | Savanna Sweeney | Western and Hills Orienteers | 24:33 | +4:36 | 03:47 |
6. | Adrian Garbellini | Enoggeroos | 25:53 | +5:56 | 05:44 |
7. | Alton Freeman | Big Foot Orienteers | 27:23 | +7:26 | 05:32 |
8. | Thomas Caristo | Enoggeroos | 27:34 | +7:37 | 05:12 |
9. | Shay Sweeney | Western and Hills Orienteers | 27:47 | +7:50 | 02:56 |
10. | Kari Marsh | Big Foot Orienteers | 29:15 | +9:18 | 06:27 |
11. | Alice Radajewski | Parawanga Orienteers | 29:17 | +9:20 | 06:15 |
12. | Euan Shedden | Southern Highlands Orienteers | 31:43 | +11:46 | 03:00 |
13. | Callum Bryant | Enoggeroos | 35:39 | +15:42 | 06:40 |
14. | Alex Caristo | Enoggeroos | 37:10 | +17:13 | 04:45 |
15. | Rory Shedden | Southern Highlands Orienteers | 38:39 | +18:42 | 12:12 |
16. | Louise Brooks | Southern Highlands Orienteers | 43:24 | +23:27 | 14:22 |
17. | Nicola McConaghy | Garingal Orienteers | 45:11 | +25:14 | 08:27 |
18. | Joe Roper | Uringa Orienteers | 48:38 | +28:41 | 20:12 |
Miles Bryant | Enoggeroos | MP | |||
Layla Dent | Red Roos | DNS | |||
EOD Hard 3 | (13 / 13) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Ant Nolan | Uringa Orienteers | 27:07 | 00:23 | |
2. | Ethan Lee | No club | 32:44 | +5:37 | 00:52 |
3. | Glenn Burgess | Newcastle Orienteering Club | 35:04 | +7:57 | 03:03 |
4. | Daniel Broderick | 37:21 | +10:14 | 04:42 | |
5. | Jamie Lee | Garingal Orienteers | 39:14 | +12:07 | 04:16 |
6. | Patrick Burley | 39:21 | +12:14 | 03:00 | |
7. | Nick Eales | Garingal Orienteers | 40:09 | +13:02 | 04:24 |
8. | David Bowerman | Central Coast Orienteers | 45:23 | +18:16 | 03:41 |
9. | Claire Burgess | Newcastle Orienteering Club | 47:24 | +20:17 | 02:45 |
10. | Sharon Burgess | Newcastle Orienteering Club | 49:53 | +22:46 | 04:58 |
11. | Natalie Murphy | 54:31 | +27:24 | 14:33 | |
12. | Tim Perry | Western and Hills Orienteers | 56:56 | +29:49 | 19:45 |
Steven Roberts | Newcastle Orienteering Club | MP | |||
EOD Moderate | (10 / 10) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Jane Boland | Uringa Orienteers | 32:58 | 00:27 | |
2. | Elizabeth Lewis | Southern Highlands Orienteers | 40:47 | +7:49 | 01:35 |
3. | eskil hoboel | 43:28 | +10:30 | 05:19 | |
4. | Louise Brooks | Southern Highlands Orienteers | 56:16 | +23:18 | 07:47 |
5. | Maureen Ogilvie | Uringa Orienteers | 1:02:32 | +29:34 | 01:40 |
6. | Angus van Schaik | Uringa Orienteers | 1:20:22 | +47:24 | 04:59 |
7. | Choon Teoh | No club | 1:57:08 | +84:10 | 01:04:06 |
8. | Martin Billot | No club | 3:00:23 | +147:25 | 19:44 |
BLouos | Illawarra Kareelah Orienteers | MP | |||
Margaret Waugh | Garingal Orienteers | MP | |||
EOD Easy | (12 / 12) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Frangeul Malo | 21:50 | 00:00 | ||
2. | Axel Tkatchew | Big Foot Orienteers | 32:02 | +10:12 | 07:28 |
3. | Liam Flick | Bennelong Northside Orienteers | 34:50 | +13:00 | 08:23 |
4. | Joel Springer | Western and Hills Orienteers | 42:29 | +20:39 | 06:09 |
5. | Thanh Nguyen | Southern Highlands Orienteers | 47:38 | +25:48 | 08:22 |
6. | Amity Tabitha Watts | Uringa Orienteers | 48:43 | +26:53 | 06:50 |
7. | Vicky Kiara and Anne | Garingal Orienteers | 54:17 | +32:27 | 05:52 |
8. | Gavin McAleer | Southern Highlands Orienteers | 1:08:54 | +47:04 | 08:33 |
Alon Bar Gudes | Uringa Orienteers | MP | |||
Georgia Lewis | Southern Highlands Orienteers | MP | |||
Jule Billot | No club | MP | |||
Kim Eales | Garingal Orienteers | MP | |||
EOD Hard 1 | (5 / 5) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Robert Bennett | Newcastle Orienteering Club | 24:14 | 00:00 | |
2. | Alex Massey | Newcastle Orienteering Club | 30:58 | +6:44 | 00:21 |
3. | Simon Louis | Illawarra Kareelah Orienteers | 33:19 | +9:05 | 00:41 |
4. | Alan Garde | Big Foot Orienteers | 34:59 | +10:45 | 01:51 |
5. | Ted Woodley | Garingal Orienteers | 45:55 | +21:41 | 01:26 |
EOD Hard 2 | (6 / 6) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Barbara Hill | Garingal Orienteers | 31:43 | 00:00 | |
2. | Andrew Smith | Garingal Orienteers | 33:12 | +1:29 | 00:53 |
3. | Tony Hill | Garingal Orienteers | 34:55 | +3:12 | 01:01 |
4. | Hugh Gingell | No club | 35:30 | +3:47 | 00:59 |
5. | Robert Herkes | Garingal Orienteers | 42:35 | +10:52 | 02:32 |
6. | Keith Povah | Bennelong Northside Orienteers | 43:55 | +12:12 | 04:42 |
EOD Hard 4 | (3 / 3) | Time | Behind | Time lost | |
1. | Julian Ledger | Bennelong Northside Orienteers | 34:45 | 00:57 | |
2. | Stephen Dunlop | Western and Hills Orienteers | 35:47 | +1:02 | 00:00 |
3. | Kevin Roberts | Garingal Orienteers | 39:31 | +4:46 | 02:26 |
The splits (if any) go here